• Anasayfa
  • Hukuk
  • Büyük Veri Çağında Yapay Zeka Sistemlerinin Çalışma İlişkilerinde Kullanımı: Hukuki Bir Değerlendirme pdf oku indir

Büyük Veri Çağında Yapay Zeka Sistemlerinin Çalışma İlişkilerinde Kullanımı: Hukuki Bir Değerlendirme pdf oku indir


Büyük Veri Çağında Yapay Zeka Sistemlerinin Çalışma İlişkilerinde Kullanımı: Hukuki Bir Değerlendirme pdf oku indir

Yakın gelecekte mesleklerin akıllı ve otonom sistemler ile dönüşüme uğraması bekleniyor. Bugün ise, işe alımdan iş sözleşmesinin feshine dek çalışma ilişkilerinde kullanılmaya başlanan yapay zeka sistemleri; ayrımcılık, mahremiyet ve güvenlik başta olmak üzere temel haklar ile ilgili hukuki etkiler doğurmaya çoktan başlamıştır. Bu kitap, işe alımda kullanılan yapay zeka algoritmalarından, insan ve robot etkileşimine; siber güvenlikten, işyeri yönetiminin otomatikleşmesine dek pek çok konuyu hukuki perspektiften ele almaktadır. Kitapta, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi’nin yapay zeka sistemlerine dair yürüttükleri güncel yasal çalışmalara, hukukumuzdaki yasal düzenlemelerin konuya dair yorumuna ve hukuki sorunlara dair birtakım önerilere de yer verilmiştir.
 

Büyük Veri Çağında Yapay Zeka Sistemlerinin Çalışma İlişkilerinde Kullanımı: Hukuki Bir Değerlendirme isimli 283 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Başak Ozan Özparlak tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi III. Uluslararası Deniz Hukuku Konferansı pdf oku indir başlıklı makalemizde İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi III. Uluslararası Deniz Hukuku Konferansı indir, İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi III. Uluslararası Deniz Hukuku Konferansı oku ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi III. Uluslararası Deniz Hukuku Konferansı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Büyük Veri Çağında Yapay Zeka Sistemlerinin Çalışma İlişkilerinde Kullanımı: Hukuki Bir Değerlendirme pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?