Locarno Dilencisi pdf oku indir


Locarno Dilencisi pdf oku indir

Heinrich von Kleist, klasik Alman edebiyatının sıra dışı yazarı olarak bilinir. Eserleri gizemli motifler üzerinde yükselir, kurguladığı yazgılar geniş dramatik kavisler çizer. Bir esrar perdesi ardına gizlenen gerçeklerin doğurduğu gerilimden beslenen öykülerine, adalet ve hakikat arayışına çıkan karakterler eşlik eder. Oysa Kleist’ın öykülerinde adalet çoğu zaman ulaşılabilir bir menzil değildir. Hakikat ise kendini beklenenin aksi yönde tesis eder ve yerini şiddete bırakır.
 
Kullandığı imgelerin şiddeti ve karakterlerine yaşattığı duygusal patlamaların aşırılığıyla çağının yazınsal geleneklerinin dışına çıkan Heinrich von Kleist’ın öyküleri, Locarno Dilencisi’nde bir araya geliyor.
 
#dünyaklasikleri #almanklasikleri #insanlıkhalleri #adalet #hakikat #şiddet
 

Locarno Dilencisi isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; Heinrich von Kleist tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 02.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çelik Mağaralar pdf oku indir başlıklı makalemizde Çelik Mağaralar indir, Çelik Mağaralar oku ve Çelik Mağaralar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Locarno Dilencisi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?