Mavi Kuşun Son Sözü pdf oku indir


Mavi Kuşun Son Sözü pdf oku indir

Donanımlı şiirbaz çevirmen Özgür Çavuşoğlu
usta şairlerin verimlerinden ustaca seçimler yapmış,
titiz bir emekle yankılarını yaratmış;
bizi geziye çıkarıyor, yoğun yaşayışlara kavuşturuyor.
Tarık Günersel
 
Şiir kuşkusuz en sevilen edebiyat türü. Her dilde çokça yazılır, okunur. Ancak, yabancı dillerde yazılan şiirlere (o yabancı dili iyi bilmiyorsak) çeviri yoluyla ulaşmaktan başka seçeneğimiz yok – bu nedenle çeviri şiir antolojileri önemli bir gereksinimi karşılıyor. Türkiye’de sayıları epey çok. Ülke, dönem, tema, vb temelli bu çeviri şiir antolojileri arasında Mavi Kuşun Son Sözü’nün özel bir yeri olacak kuşkusuz. Kitabı derleyen Özgür Çavuşoğlu, deneyimli bir çevirmen; bunun yanı sıra şiir çevirisi poetikası üzerinde ihtisaslaşmış bir akademisyen – antolojide yer alan “Çevirmenin Sözü”nde çeviri stratejilerini anlatıyor okura. Ardından onun Amerikan, İngiliz, İrlanda ve Türk şiirinden kendi titiz çevirilerini okuyoruz orijinallerinin eşliğinde. Nev-i şahsına münhasır, değerli bir çalışma Mavi Kuşun Son Sözü
Prof. Dr. Suat Karantay
 
 

Mavi Kuşun Son Sözü isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Özgür Çavuşoğlu tarafından yazılmış ve ARTSHOP YAYINCILIK yayınevinin 01.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ömür Defteri pdf oku indir başlıklı makalemizde Ömür Defteri indir, Ömür Defteri oku ve Ömür Defteri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Mavi Kuşun Son Sözü pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?