Demokratik Okullar Güçlü Eğitimden Dersler pdf oku indir


Demokratik Okullar Güçlü Eğitimden Dersler pdf oku indir

Eğitim yönetimi için daha demokratik; eğitim programı, öğretim ve değerlendirme için daha duyarlı modellere, daha da önemlisi bu doğrultuda ilerlemeye hizmet edecek pratik çözümlere duyulan ihtiyaca cevap vermek amacıyla kaleme alınan bu kitap, eleştirel ve demokratik bir eğitimin, ancak eğitim politikası ve uygulamalarının somut görünümleriyle, yanı sıra eğitimcilerin, öğrencilerin ve bireylerin günlük yaşamlarıyla çok daha fazla ilişkilendirildiği zaman başarılı olabileceğini, bundan dolayı da eğitsel teori ve yaklaşımların okul ortamıyla gerçek bir bağlantısının olması gerektiğini, pratikteki/ uygulamadaki sorunlar üzerinde odaklanmak yerine akademik uzmanlığı ön plana çıkarmanın bir çözüm getirmediğini/getirmeyeceğini, somut örnekler üzerinden, ileri sürüyor.
Kısacası elimizdeki kitabın önemi, eleştirel/demokratik eğitim modellerinin okulun günlük yaşamına nasıl uygulanabileceğiyle ilgili sorulara gene eleştirel cevaplar sunmaya, demokratik anlayışın okullar ve yerel toplumlar gibi “sıradan” kurumlarda gerçekten uygulanabilir olduğunu göstermeye çalışmasından kaynaklanıyor.
Demokratik Okullar kendisini daha demokratik bir eğitime adamış tüm öğretmenler için ilginç derslerle dolu bir çalısma.
 

Demokratik Okullar
Güçlü Eğitimden Dersler isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Michael W. Apple tarafından yazılmış ve DİPNOT YAYINLARI yayınevinin 27.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Öğrenme Psikolojisi Efsane Notlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Öğrenme Psikolojisi Efsane Notlar indir, Öğrenme Psikolojisi Efsane Notlar oku ve Öğrenme Psikolojisi Efsane Notlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Demokratik Okullar Güçlü Eğitimden Dersler pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?