• Anasayfa
  • Tarih
  • Babalar ve Çocuklar Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf oku indir

Babalar ve Çocuklar Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf oku indir


Babalar ve Çocuklar Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf oku indir

“Kimisi işbirlikçi saray hükümetinin, kimisi işgalci İngilizlerin yanında Kurtuluş Savaşı’na karşı çıktı; Türk milletinin varlık yokluk kavgasında ihanet ettiler. Kurtuluş Savaşı sonrasında affedilenler oldu, böylece sayıları 150’ye indi. 150’likler diye anıldılar. Fransız ve Rus devrimlerinde yapıldığının aksine idam edilmediler, hapse atılmadılar, sürgün edildiler.
Cumhuriyet’i kuranlar kin tutmadılar, suçun bireyselliği ilkesini dikkate aldılar. 150’liklerin yakınlarını ve çocuklarını suçlu olarak görmediler. İşte Dr. Ceyhun İrgil’in bu kitabı 150’liklerin izini sürüyor, onların ve çocuklarının bilinmeyen öykülerini anlatıyor, Cumhuriyet’in saklı kalmış bir yönünü gözler önüne seriyor…”
SİNAN MEYDAN
Tarihçi / Yazar
 

Babalar ve Çocuklar
Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Ceyhun İrgil tarafından yazılmış ve SİA KİTAP yayınevinin 28.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan On İki Caeasar'ın Yaşamı pdf oku indir başlıklı makalemizde On İki Caeasar'ın Yaşamı indir, On İki Caeasar'ın Yaşamı oku ve On İki Caeasar'ın Yaşamı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Babalar ve Çocuklar Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?