• Anasayfa
  • Genel
  • Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği: Büyük Düşünceler Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar pdf oku indir

Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği: Büyük Düşünceler Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar pdf oku indir


Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği: Büyük Düşünceler Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar pdf oku indir

Bu kitapta; dünyanın birçok farklı bölgesinde, içinde bulunduğu dönemin siyasi, ekonomik ve sosyal ortamından hareketle şekillenen, kimisi çok özel kimisi ise daha yaygın farklı ortamların ve kültürlerin ürünleri olan birbirinden ilginç erken çocukluk eğitimi model ve yaklaşımlarını sizlerle buluşturmak üzere yola çıktık. Bu model ve yaklaşımların ortak yönleri, evrensel vizyonları, günümüz erken çocukluk eğitimi uygulamalarına farklı bir bakış açısı getirerek ışık tutacaktır.
Kitabın konusu olan bu model ve yaklaşımlar özgünlükleri nedeniyle seçilerek, her bir bölüm farklı alan uzmanları tarafından derinlemesine irdelendi. Bu büyük düşünceler ve fikirler geçmişte nerelerde ve nasıl yaşama geçirildi? Günümüzde ne şekilde ve nasıl bir değişim/dönüşümle uygulanmakta? Gelecekteki erken çocukluk eğitimi uygulamalarına nasıl bir ayna tutacak? Ve bizler koskocaman bir mozaik olan dünyamızın birçok farklı bölgesinde uygulanan bu sistemlerden esinlenerek ülkemizde kendi kültürümüzün tüm boyutlarını kapsayan, aynı zamanda eğitim sistemimiz ve değerlerimizle örtüşen farklı model ve yaklaşımlar geliştirebilecek miyiz? Yanıtımız evet ise nasıl? Ne şekilde?
Kitabımızın erken çocukluk eğitimi alanına gönül veren ve çocuğa dokunan tüm eğitimcilere, akademisyenlere, öğretmen adaylarına, anne-babalara, topluma ve herşeyden önemlisi geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği yolda umut veren portreler sunacağına olan inancımızla, hepinizi serüvenimize katılmaya davet ediyoruz.
Hayalime ortak olan ve bu serüvende el ele tutuşup bana eşlik eden tüm yol arkadaşlarım adına… Ebru Aktan Acar
 

Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği: Büyük Düşünceler Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar isimli 564 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği: Büyük Düşünceler Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?