Eski Türk Edebiyatı Nazım-1 pdf oku indir


Eski Türk Edebiyatı Nazım-1 pdf oku indir

Günümüz edebiyat araştırmacılarının referans olarak kullandıkları isimlerden birisi kuşku yok ki, Prof. Fahir İz’dir. Hocanın iki cilt halinde yayımlanan Eski Türk Edebiyatında Nazım 1, ve Eski Türk Edebiyatında Nazım 2 adlı kitapları, edebiyat öğretmenleri ve üniversitelerin Eski Türk Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin yararlanmaları amacıyla iki cilt halinde hazırlanmıştır. Kitapta 13. yüzyıldan 19.yüzyıl ortalarına kadar yazmalardan seçilmiş seçme nesirler ve divan şiirleri dizisi yer almaktadır. Şiirlerin Osmanlıca orijinal metinleri alınmış, kaynakları verilmiştir. Divan şiiri ile ilgili edebiyat tarihi bilgileri de kitapta yer almaktadır.
 

Eski Türk Edebiyatı Nazım-1 isimli 536 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Fahir İz tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 23.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Halil Geldi Geçti pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Halil Geldi Geçti indir, Bir Halil Geldi Geçti oku ve Bir Halil Geldi Geçti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Eski Türk Edebiyatı Nazım-1 pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?