Peygamberlik Öncesi Hz. Muhammed pdf oku indir


Peygamberlik Öncesi Hz. Muhammed pdf oku indir

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) peygamberliği ve biyografisi hakkında sayısız denilebilecek kadar eser bulunabilir; ancak; özellikle ülkemizde yapılan siyerle ilgili çalışmalar veya yazılan kitaplara bakılınca, onun risalet öncesi hayatı müstakil olarak fazla ele alınmamıştır. Mevcut birkaç çalışma ise bize göre risalet öncesiyle ilgili eksikliği giderecek derinlikte değildir. Bunun yanı sıra gerek risalet öncesi gerekse risalet sonrasına ait kitaplarda bizce ciddi eksiklikler veya yanlışlar bulunmaktadır. Bu eksikliklerin başında vahyin sınırlarını çizdiği çerçevede bir siyer yazımının henüz yapılmamasıdır. Kanaatimize göre böyle bir eser için ciltler gerekli. Şimdilik ‘inşallah’ demek kaydıyla, biz sadece bu kitapta risalet öncesini ele alacağız.
 

Peygamberlik Öncesi Hz. Muhammed isimli 351 sayfadan oluşan kitap ; İsrafil Balcı tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 20.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ana Hatlarıyla Kelam Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Ana Hatlarıyla Kelam Tarihi indir, Ana Hatlarıyla Kelam Tarihi oku ve Ana Hatlarıyla Kelam Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Peygamberlik Öncesi Hz. Muhammed pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?