• Anasayfa
  • Genel
  • Türkiye’yi Gezen Mavi Balonlu Öyküler pdf oku indir

Türkiye’yi Gezen Mavi Balonlu Öyküler pdf oku indir


Türkiye’yi Gezen Mavi Balonlu Öyküler pdf oku indir

Mavi bir uçan balon Ege Bölgesi’nden havalanıyor, başlıyor güzel ülkemizde gezmeye. Kaz Dağı’nın zeytinliklerinde, Göbeklitepe’de, Ihlara Vadisi’nde…
Gökyüzünde süzülen ipine de Türkiye’nin yedi bölgesinden yedi çocuğun öyküsü takılıyor…
 
Türkiye’nin pek çok şehrinde çocuklarla buluşmuş olan usta yazar Mavisel Yener okurlarını ilginç bir yolculuğa davet ediyor. Kitaptaki yedi öyküyle hem Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan çocuklarla tanışabilir hem de o bölgelere özgü neler varmış keşfedebilirsiniz.
Yedi bölgenin kültürünü, coğrafi güzelliklerini, tarihi zenginliğini yansıtan ve Bige Doğu’nun resimleriyle renklenen öykülerin sonunda, hikâyenin geçtiği bölgenin haritası yer alıyor. Kitabın sonunda ise haritalar birleşiyor ve meraklı okurların, detaylarını keyifle inceleyeceği bir Türkiye haritasına dönüşüyor.
Kitabın arka kapağındaki karekodu telefon ya da tablete okutarak ulaşılabilecek olan etkinlik kitapçığı da, okuduklarını pekiştirmek isteyen okurları bekliyor.
 

Türkiye’yi Gezen Mavi Balonlu Öyküler isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Mavisel Yener tarafından yazılmış ve REDHOUSE KIDZ YAYINLARI yayınevinin 29.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Türkiye’yi Gezen Mavi Balonlu Öyküler pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?