Arı Kovanı pdf oku indir


Arı Kovanı pdf oku indir

“Bayan Rosa, heybetli kalçasıyla müşterilere çarpa çarpa, kafedeki masaların arasında koşuşturur durur. ‘Lanet olası! Tövbeler olsun!’ diye sıkça mırıldanır. Onun dünyası kafeden ibarettir; evrenin geri kalanı ise kafenin çevresidir.”
Bayan Rosa’nın evreninin dışında yer alan kadınlar ve erkekler, birer ikişer onun dünyasına girerler: Dertli kadınlar ve dertli erkekler, birbirleriyle ve birbirlerinden konuşurlar orada. Kendileriyle birlikte acılarını, umutlarını, aşklarını ve her birinin bağlı olduğu hayatları da getirirler. Arı Kovanı onların dünyalarıyla dolar. Böylece Bayan Rosa’nın Madrid’deki kafesi sadece onun için değil, üç yüzden fazla karakter -ve bu romanın okuru- için “bir dünya”dan ibaret olur.
Ülkesinde “İspanyolcanın Cervantes’ten sonraki en önemli yazarı” olarak görülen Nobel ödüllü Camilo José Cela’nın kendisine has grotesk realizminin en yetkin örneği Arı Kovanı, Gökhan Aksay’ın İspanyolca aslından çevirisiyle…
“Arı Kovanı, İspanyol edebiyatının tartışmasız temel taşlarından biridir.” El Pais
 

Arı Kovanı isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Camilo Jose Cela tarafından yazılmış ve JAGUAR KİTAP yayınevinin 21.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Niyazi Hoca (Mehmet Niyazi Kasapoğlu) pdf oku indir başlıklı makalemizde Niyazi Hoca (Mehmet Niyazi Kasapoğlu) indir, Niyazi Hoca (Mehmet Niyazi Kasapoğlu) oku ve Niyazi Hoca (Mehmet Niyazi Kasapoğlu) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Arı Kovanı pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?