• Anasayfa
  • Genel
  • Kur’an’ın Gölgesinde Hıristiyanlık pdf oku indir

Kur’an’ın Gölgesinde Hıristiyanlık pdf oku indir


Kur’an’ın Gölgesinde Hıristiyanlık pdf oku indir

Seyyid Kutub’un Fî Zılâli’l-Kur’an adlı tefsiri, çağdaş bir tefsir olmasının da etkisiyle Müslümanlar arasında hızla yayılmış ve büyük yankı uyandırmıştır. Bu eser Müslümanlar arasında önemli bir kesim tarafından sadece bir tefsir kitabı olarak değil, aynı zamanda bir eğitim ve davet metodu olarak da kabul edilmiş, İslam toplumu için yazılmış bir rehber olarak görülmüştür.
Elinizdeki bu çalışmada Seyyid Kutub’un, hem günümüz İslam dünyasında hem de özellikle Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Fî Zılâli’l-Kur’an adlı tefsirinde Hıristiyanlık ve Hıristiyanlar hakkındaki düşünceleri, Hıristiyanlık tarihi ve gelişimine dair bakış açısı, yorum ve değerlendirmeleri ele alınmaktadır. Bu eser, aynı zamanda Hıristiyanlarla Müslümanlar arasında yüzyıllardır süren ve hala devam eden tartışma konularının modern dönemde yazılmış, sosyal olayların izahı bağlamında Kur’an metnini esas alan ve edebi yönü ağır basan bir tefsirin gözünden nasıl göründüğünü ortaya koymaktadır.
 

Kur’an’ın Gölgesinde Hıristiyanlık isimli 151 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AYIŞIĞI KİTAPLARI yayınevinin 18.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Kur’an’ın Gölgesinde Hıristiyanlık pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?