• Anasayfa
  • Edebiyat
  • Hayatta Kalma Sanatçıları 20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet pdf oku indir

Hayatta Kalma Sanatçıları 20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet pdf oku indir


Hayatta Kalma Sanatçıları 20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet pdf oku indir

Şair ve yazar Hans Magnus Enzensberger, kimisi kahramanca kimisi utandırıcı yollarla, ama esas olarak eseriyle hayatta kalabilmiş, bütün dünyadan yazarların kısa portrelerini çiziyor.
 
Aralarında Hamsun, Gorki, Colette, Jaroslav Haek, Ezra Pound, Ivo Andriç, Céline, Breton, Brecht, Neruda, Baldwin, İsmail Kadare… gibi meşhurlar da var – o kadar fazla bilinmeyenler de. Bu arada, Orhan Veli Kanık da var. Kadri bilinmeyenler de var, şöhretle şişirilmiş olanlar da. Komünistler, faşistler ve “renksizler” var. Hırs küpleri de var, inzivasına çekilmiş olanlar da. Fikri bir yana zikri bir yana saçılanlar da var, sağlam tutarlılar da.
 
Enzensberger, bilgiye dayanan sağlam bir tasvirle beraber öznel yorumunu da esirgemeden, 20. yüzyılın kalburüstü 99 yazarını anlatıyor. Keskin fırça darbeleriyle çizilmiş zarif vinyetler…
 
“Kitap büyüklük hummasına kapılan, gümbürtülü başarılar kazanan, sonradan görmeler gibi böbürlenen ve gıcırtılı bir yoksulluk içinde batıp giden yazarları bir araya getiriyor.”
Christian Thomas Frankfurter Rundschau
 

Hayatta Kalma Sanatçıları
20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet isimli 321 sayfadan oluşan kitap ; Hans Magnus Enzensberger tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 16.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? pdf oku indir başlıklı makalemizde En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? indir, En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? oku ve En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Hayatta Kalma Sanatçıları 20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?