• Anasayfa
  • İslam
  • Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir

Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir


Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir

İslam âlimlerinin de sıklıkla üzerinde durduğu gibi rüyalarımız; ruhumuzla gördüğümüz, aklımızla idrakine vardığımız bir hadisedir.

Rüya, Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde de vardır, peygamberlere de vahiylerin bir kısmı rüya yolu ile ulaştırılmıştır.

Kur’an-ı Kerim’de Hz. İbrahim, Yusuf ve Mısır hükümdarının gördüğü rüyalardan söz edilmekte (Yûsuf 12/4-5, 43, 100; es-Sâffât 37/105), Resûl-i Ekrem’in gördüğü bir rüyanın doğru çıktığı Allah tarafından bildirilmektedir (el-Feth 48/27).

Unutulmamalıdır ki rüya, rüyayı görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdi bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

Rüya, rüya ilmini bilmeyen bir kişiye tabir ettirilemeyeceği gibi anlatılmamalıdır da. Rüya sahibi ancak rüya âliminin bilgisiyle rüyası hakkında bilgi sahibi olabilir.

Sevgili okuyucularım, eğer çevrenizdekileri mutlu ederseniz siz de mutlu olursunuz. Bu kitabın sizlere, ismi gibi, müjdeler ve mutlu haberler getirmesini dilerim.
 

Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Emin Kırgil tarafından yazılmış ve GİRDAP KİTAP yayınevinin 27.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Müslüman Nasıl Bakmalı Serisi (20 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Müslüman Nasıl Bakmalı Serisi (20 Kitap) indir, Bir Müslüman Nasıl Bakmalı Serisi (20 Kitap) oku ve Bir Müslüman Nasıl Bakmalı Serisi (20 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?