• Anasayfa
  • Genel
  • Zigguratlar Ülkesinde pdf oku indir

Zigguratlar Ülkesinde pdf oku indir


Zigguratlar Ülkesinde pdf oku indir

“Evet,” dedi Doğan. Saatine baktı. “Saat onu sekiz geçiyor. Tarih, 22 Ekim 2011 Cumartesi. Buranın tarihi ile milattan önce üç bin…”  Esrarengiz bilgisayar bu kez Banu, Selim ve Doğan’ı günümüzden üç bin yıl öncesine ışınlar! Geldikleri yer, yazıyı bularak tarihi başlatan; zigguratları ile gök bilimini kuran, takvimlerinde bir haftayı yedi gün, bir yılı 360 gün ve 12 ay olarak düzenleyen Sümer Uygarlığı’dır. Burada önce dünyanın ilk zindanlarından birine hapsedilirler; sonra da dünyanın ilk kütüphanelerinden birine konuk olurlar. Ve onları, hiç ummadıkları bir son beklemektedir!
 
Zigguratlar Ülkesinde, Geçmiş Zaman Gezginleri dizisinin ikinci kitabı. Geçmiş Zaman Gezginleri, kahramanlarımız Banu, Selim ve Doğan’ın Taş Devri, Sümer ülkesi, Dinozorlar Çağı, Eski Mısır, Buz Devri ve Orta Çağ’da geçen olağanüstü serüvenlerini, teknolojiden tarihe, coğrafyadan insan bilime uzanan çok geniş bir çerçeve içinde anlatıyor.
 
“Bu kitap, okuyucularına bilimin öncülerinden olan Sümerlilerin yaşamlarını yakından tanıma fırsatı sunarken, müthiş bir hayal dünyasının da kapısını aralıyor. İlköğretim öğrencilerini maceradan maceraya koştururken öğreten; öğretmenlere, anne-babalara eğitim için destek olacak bir hikâye.”
Selda Fillikçioğlu- Sosyal Bilgiler Öğretmeni
 

Zigguratlar Ülkesinde isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Hakkı Kurt tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 16.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Zigguratlar Ülkesinde pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?