Arka Direkte Kendini Unutturmak pdf oku indir


Arka Direkte Kendini Unutturmak pdf oku indir

Simon Kuper, “Futbol asla sadece futbol değildir” teşhisiyle aslında bir gerçeği aralıyordu. Zamanında zevk ve eğlence için oynanan futbol, bugün kitlelerin neredeyse yaşam şekli haline geldi. Hatta insanlar neredeyse günlerini, işlerini ve tatillerini bile futbola göre ayarlıyorlar.

Her endüstrileşen sektörde olduğu gibi futbol da güzellik ve estetik boyutunu eskiye oranla kaybetti. Bunda birçok faktör, özellikle de futbol yorumcu ve yazarlarının kalibresizliği etkili oldu. Sürekli skandallardan bahseden, en küçük bir olumsuzluğu çok büyük bir olaymış gibi yansıtan bu kalemşörler eliyle o güzelim futbol, insanları kendisinden soğuttu.

Her şeye rağmen Albert Camus, Eduardo Galeano gibi futbola meraklı edebiyatçılar sayesinde futbolun seyrinin ve zevkinin tadına vardık. Çünkü futbol hayatın bir dışavurumuydu. Onu cazibeli kılmak da iyi insanların işiydi.

Güzel futbol yazılarıyla kavgaya ve agresifliğe başvurmaya ihtiyaç olmadığını gösteren Münir Üstün, “Arka Direkte Kendini Unutturmak” kitabıyla iyi bir iş yapıyor. Her takıma ve futbol insanına eşit mesafede durmayı başaran yazlarıyla, bu spor dalından nefret edenleri bile bir nebze olsun rahatlatıyor.
 

Arka Direkte Kendini Unutturmak isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Münir Üstün tarafından yazılmış ve PROFİL KİTAP yayınevinin 01.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Futbol Taktikleri Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Futbol Taktikleri Tarihi indir, Futbol Taktikleri Tarihi oku ve Futbol Taktikleri Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Arka Direkte Kendini Unutturmak pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?