• Anasayfa
  • Müzik
  • İlahiyat Fakülteleri İçin Dini Musiki Ders Notları pdf oku indir

İlahiyat Fakülteleri İçin Dini Musiki Ders Notları pdf oku indir


İlahiyat Fakülteleri İçin Dini Musiki Ders Notları pdf oku indir

Bu ders notlarında, klasik mûsikîmizin şubelerinden biri olan “Türk Din Mûsikîsi” hakkında bilgiler edineceğiz. Birinci bölümde mûsikî ve dinî mûsikîyi ana hatları ile öğreneceğiz. İkinci bölümde temel mûsikî kavramları, makam ve usûl gibi icraya yönelik mûsikî nazariyatı konularını inceleyeceğiz. Üçüncü bölümde kısaca mûsikî tarihimiz ve önemli musikişinaslarımızdan birkaçını tanıyacağız. Dördüncü bölümde dînî mûsikîmize ait formları açıklayacağız. Son bölümde ise dersimizde icra edeceğimiz eserlerin örneklerini göreceğiz.
 

İlahiyat Fakülteleri İçin Dini Musiki Ders Notları isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Tıraşçı tarafından yazılmış ve DÖRT MEVSİM KİTAP yayınevinin 13.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Marş-ı Hassa / Osmanlı Padişahlarına İthaf Edilen Marşlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Marş-ı Hassa / Osmanlı Padişahlarına İthaf Edilen Marşlar indir, Marş-ı Hassa / Osmanlı Padişahlarına İthaf Edilen Marşlar oku ve Marş-ı Hassa / Osmanlı Padişahlarına İthaf Edilen Marşlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlahiyat Fakülteleri İçin Dini Musiki Ders Notları pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?