Sokak Kızı Maggie – Bir New York Hikayesi (Cillti) pdf oku indir – Epdfkitapp oku

Sokak Kızı Maggie – Bir New York Hikayesi (Cillti) pdf oku indir


Sokak Kızı Maggie – Bir New York Hikayesi (Cillti) pdf oku indir

New York’un soygunlara, cinayetlere, fuhuşa sahne olan, göçmenlerle yoksulların yaşadığı kesimlerinin hiç de yabancısı olmayan Stephen Crane, 1893’te Johnston Smith müstear ismiyle yayımladığı Sokak Kızı Maggie’de kendi gözlemlerinden faydalanır. İrlandalı göçmen bir ailenin üç çocuğundan biri olan, alkolik ebeveyn şiddetinin ve zorlu sokak şartlarının gölgesinde savunmasız kalan Maggie, kötü geçen çocukluğunun ardından daha iyi bir hayat düşüyle etrafına imrenerek bakan ve sevilmek isteyen bir genç kadına dönüşür. Büyük şehrin kenarda köşede kalmış insanlarının gündelik hayatını ve alışkanlıklarını anlatan Crane, bize dönemin New York’undan bir kesit sunar. Yazar 21 yaşındayken ilk kitabı Sokak Kızı Maggie’yi yayımladığında, fazlasıyla gerçekçi ve izlenimci olan eser okurların tepkisini çekmişti. Bugünse Crane’in gitgide büyüyen bir şehirde sadece insanların yaşadığı çevrenin değil, insan doğasının da değiştiğini ortaya koyan eserlerinin ilk örneği olarak kabul ediliyor ve pek çok akademik çalışmaya konu oluyor.
 

Sokak Kızı Maggie – Bir New York Hikayesi (Cillti) isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Stephen Crane tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 03.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hatıralar Sergisi pdf oku indir başlıklı makalemizde Hatıralar Sergisi indir, Hatıralar Sergisi oku ve Hatıralar Sergisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Sokak Kızı Maggie – Bir New York Hikayesi (Cillti) pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?